Skip primary navigation

Jaguar Land Rover Одеса, официальный дилер автомобилей Ягуар

НОВИНИ

13 серпня 2020

60 РОКІВ JAGUAR E-TYPE: ОНОВЛЕНА ЮВІЛЕЙНА СЕРІЯ У 2021 РОЦІ

  • У березні 2021 року Jaguar святкуватиме 60-ту річницю визначної моделі E-type
  • За програмою Jaguar Classic створять лімітовану серію з 6 пар оновлених 3,8-літрових E-type
  • Серія E-type 60 Edition зосереджує пам’ятні елементи оздоблення та ексклюзивну палітру кольорів, вшановуючи дві легенди: 9600 HP та 77 RW

Святкуючи 60-річчя знакових спортивних автомобілів у 2021 році, за програмою Jaguar Classic створять 6 пар Jaguar E-type. Вони увійдуть до Колекції E-type 60.

Кожна пара автомобілів версії E-type 60 Edition вшановує два найстарші і найвідоміші Jaguar E-type — 9600 HP та 77 RW. Вони зіграли ключову роль у презентації автомобіля на світовому дебюті в Женеві у березні 1961 року.

9600 HP — 3.8-літровий купе з фіксованим дахом кольору Opalescent Gunmetal Grey — став одним із перших 2-х E-type, представлених запрошеним гостям на площі Parc des Eaux Vives у Женеві. У ніч перед запуском менеджер зі зв’язків із громадськістю Боб Беррі приїхав до Швейцарії з Ковентрі, аби провести тестові заїзди.

Гучна реакція на E-type призвела до величезного попиту на тестові заїзди з Беррі. А Норману Девісу — легендарному інженеру з тестування та розробок Jaguar - сказали «кинути все», сісти за кермо 77 RW — 3,8-літрового родстера кольору British Racing Green — та за ніч доїхати із Ковентрі до Женеви.   
 

Обидва автомобілі брали участь у тест-драйвах медіа. Сенсаційні характеристики, зокрема максимальна швидкість 241 км/год, нагадували реактивні літаки — завдяки відточеному аеродинамічному дизайну від аеродинаміка Малькольма Саєра.

Кожен E-type 60, створений командою на території Jaguar Classic Works у Ворвікширі, буде оригінальним 3,8-літровим E-type 1960-х років. І — повністю відновленим до ексклюзивної специфікації, аби відзначити 60-річчя.

Кожна пара Колекції E-type 60 включатиме: 9600 HP — купе кольору Flat Out Grey, та 77 RW — родстер кольору Drop Everything Green. Акцентом стане унікальна палітра кольорів, призначена виключно для цих авто. Кожен E-type 60 — це ще й низка знакових деталей дизайну, створених до 60-річчя спільно з директором із дизайну Jaguar Джуліаном Томсоном.

E-type як символ революційно актуальних трендів "бурхливих шістдесятих" був популярним серед зірок. Ним володіли Стів МакКвін, Бріжіт Бардо, Френк Сінатра, Джордж Гаррісон, Тоні Кертіс та Брітт Екланд. Завдяки скульптурним формам та функціональності, модель значно вплинула на дизайнерські тренди того часу. E-type став лише третім автомобілем, що увійшов до дизайнерської колекції Музею сучасного мистецтва у 1996 році.

За словами директора Jaguar Classic Дена Пінка, сьогодні легендарний Jaguar E-type настільки ж сенсаційний, як і на своїй першій презентації 1961 року. Це свідчить, що пристрасть до досконалого дизайну та інженерної майстерності може дивувати світ майже 60 років поспіль. «Колекція E-type 60 — це данина шанувальникам моделі, вшанування спадщини та досягнень команди, яка створила авто. Нині нащадки тієї команди також працюють у Jaguar Classic, відновлюючи класичні моделі та зберігаючи їх автентичний характер для майбутніх поколінь», — підсумовує Ден Пінк.

Програма Jaguar Classic — це джерело оригінальних запчастин та послуг для власників E-type: від перевірок та покращень авто, аж до відновлення спеціально підібраних прикладів для специфікації «Reborn». Саме так автомобілі повертаються до стану фактично нових транспортних засобів.